Budapest Fridge

Budimpešta, sneg, norije in dobri riderji. Vse skupaj se je dogajalo od 10. do 13. novembra v Madžarski prestolnici, kjer je Monster Energy poskrbel za vrhunski spektakel, poimenovan Energy Fridge, na katerem so se pomerili najboljši svetovni smučarji in deskarji na snegu, da pa je bil dogodek še bolj nepozaben, so za dobro glasbo poskrbeli vrhunski DJ-ji.

Tekmovanje se je odvijalo na 34 metrov visoki ploščadi, ki je bila postavljena poleg Trga herojev, kjer je bilo že prvi dan odtrgano, saj so na treningu riderji pokazali kar se da veliko, drugi dan pa je prišel pravi raztur, saj je bilo prijavljenih kar 32 bordarjev, v samo osredje pa se je prebilo le osem najboljših.

Finali za deskarje na snegu so se pričeli ob 19:30 ter so bili razdeljeni na tri kroge, vsekakor pa ne smemo pozabiti na zmagovalca Kevina Backstromsa, ki je dobil naziv King of Style 2011.

Pri smučarjih je bila zgodba precej podobna, saj je bilo prijavljenih 31 tekmovalcev, po dveh krogih kvalifikacij pa se jih je osem prebilo v finale, kjer so dokazali, kdo je najboljši in tako razkrili čudovite trike - najboljši od vseh pa je bil Elias Ambuhl z double cork 1440, ki si je tako prislužil prvo mesto.

Po končanem spektaklu, se je na glavnem odru odvijal koncert avstralsko-britanske skupine Penudlum, ki je poskrbela za pravo evforijo. Po skoraj dvournem koncertu je sledila podelitev nagrad in razglasitev zmagovalcev ter zabava do jutranjih ur in to na kar treh odrih.